23.3.12

Buzluk Böreği
Bugün misafirlerim geleceği için bir çok şeyi dünden hazırlamak istedim..Ve ilk kez buzluk böreği denedim.Bayıldım..tek kelimeyle söyleyim,hem pratik hem güzel..
Yufkayı tamamen açtım üzerine eritilmiş margarin sürüp ikinci yufkayı serdim ve 8 eşit üçgen parçaya bölüp sigara böreğinden kalınca sardım..İçine tel peynir koydum..Daha sonra üstlerini geçecek kadar süt doldurup,2-3 dakika bekletip çıkardım.Ve yağlı bir kağır serdiğim tepsiye dizip doğru fırına ..

Geleceklerine yakın buzluktan çıkarıp yumurtasını sürdüm ve 200 derecelik fırında pişirdim..Süper oldu..Artık favorim olacak bu börek..Tavsiye ederim..

4 yorum:

 1. ellerine sağlık canım.afiyet al olsun.sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. Nefis görünüyor. Ellerine sağlık canım. Sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. sevdacım çok sağol canım..

  Elif,çok teşekkür ederim..sevgiler..

  YanıtlaSil
 4. Gelibolu17'nin hazırladığı

  "Çay,Kahve Bahane" etkinliğine

  28 MART-28 NİSAN tarihleri arasında

  http://www.marifetane.com/ yani ben ev sahibeliği yapacağım...

  Bildiğiniz gibi çay kahve bahanedir çoğu zaman,dostlarla,arkadaşlarla,dertleşmek,görüşmek için.bir çoğumuz sevdiğimiz bir arkadaşımıza ziyarete giderken "hadi çayı koy" geliyorum diye gideriz,yada müsaitsen "sabah kahvesine geleceğim" deriz...

  Çünkü o sohbet muhabbet kuru kuruya olmaz,tamam tatlı dil güler yüzde gereklidir,hatta suratı sirke satan bir ev sahibi size bal baklavada ikram etse orda çok kalmak istemezsiniz öyle değilmi,ordan ayrılmak için sabırsızlanırsınız....

  “Allah’a ve âhiret gününe iman eden kimse misafirine ikram etsin. Allah’a ve âhiret gününe iman eden kimse akrabasına iyilik etsin. Allah’a ve âhiret gününe iman eden kimse ya faydalı söz söylesin veya sussun!”

  Muhammed Mustafa (s.a.v)

  Ve yukarıdaki güzel hadis-i şerifi sizlerle paylaşıp,evlerinize gelen misafirlerinize,eşinize,çocuklarınıza,yada bu dünya hanesinde en güzel misafir benim deyipte kendiniz için hazırlamış olduğunuz birbirinden güzel tariflerinizi,ikramlarınızı sayfalarınızdan almaya geleceğiz :)

  Tariflerinize "çay,kahve bahane" etkinliği için Marifetane (Elif Hatice) ye gönderiyorum yazıp bana haber verirseniz,büyük bir zevkle gelip tariflerinizi alıp

  http://www.marifetane.com/ adresimde yayınlayacağım :)

  Son olarak arkadaşlar,her zamanki gibi etkinliğimize herkes davetlidir,(lütfen davetiye götüremediğimiz arkadaşlarımız kırılmasınlar)

  YanıtlaSil